فصد خون

توصیه های پس از فصد خون

مراقبت های پس از فصد خون

همانند مراقبت های پیش از انجام، مراقبت های پس از فصد خون نیز از اهمیت زیادی برخوردار هستند که در ادامه به طور کامل به آن خواهیم پرداخت.

نکات مهم پس از فصد خون

قطعا نکات مهم پس از فصد خون از اهمیت زیادی برخوردار هستند زیرا با انجام آن ها، شما می توانید تاثیر فصد خون را افزایش داده و عوارض آن را تا حد زیادی کاهش و یا به صفر برسانید. در صورتی که یک سری از نکات مهم را رعایت نکنید ممکن است با عوارضی همچون سردرد، سرگیجه، حالت تهوع و یا درد در نواحی فصد خون رو به رو شوید. همچنین رعایت این نکات باعث می شود تا شما تجربه ای بدون دردسر را از فصد خون داشته باشید و برای انجام مجدد آن با ترس مواجه نشوید.

مراقبت های مهم پس از فصد خون

اولین مرحله ای که جزء مراقبت های مهم پس از فصد خون است استراحت می باشد. استراحت یکی از مهم ترین عوامل تاثیر گذار در فصد خون می باشد.

دومین مرحله این است که تا 6 ساعت از خواب اجتناب نمایید. در صورتی که پس از فصد خون از درد رنج می برید، بهتر است تا از کمپرس گرم استفاده نمایید.

همچنین در صورت خونریزی، باید روی آن قسمت از بدن که فصد خون انجام شده است را پانسمان نمایید.

فراموش نکنید که تا سه روز پس از فصد خون از غذا های مقوی و نوشیندی ها مقوی استفاده کنید.

و در آخر در صورتی که عوارض فصد خون افزایش یافت و به طور طولانی مدت باقی ماند حتما با پزشک خود تماس بگیرید.

مزایای رعایت نکات پس از فصد خون

مزایای رعایت نکات پس از فصد خون این است که عوارض آن را تا حد زیادی کاهش می دهد و باعث می شود تا فصد خون با نتیجه بهتر و سریع تری در روند پاکسازی خون شما نقش داشته باشد. همچنین رعایت این نکات باعث می شود تا پوست شما آسیب ندیده و دچار مشکلات و بیماری های پوستی نشوید. البته توجه داشته باشید که نتیجه فصد خون به رعایت نکات پیش از آن نیز بستگی بسیار زیادی دارد.

از مزایای آن می توان به این موارد اشاره داشت.

1: نتیجه سریع تر

2: عوارض بسیار کمتر

3: جلوگیری از آسیب های پوستی

عوارض رعایت نکردن نکات پس از فصد خون

از عوارض رعایت نکردن نکات پس از فصد خون می توان به موارد زیر اشاره کرد.

1: سبکی سر

2: ضعف شدید

3: تاری دید موقت

4: بروز مشکلات روده

5: بروز مشکلات معده

همانطور که مشاهده می کنید، این عوارض شبیه به عوارض کلی فصد خون می باشد و دلیل آن این است که در صورت رعایت نکردن نکات، عوارض فصد خون بیشتر بروز داده و در نتیجه در بهبودی حال شما تاثیر منفی خواهد گذاشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *