فصد خون

توصیه های پیش از فصد خون

مراقبت های مهم پیش از فصد خون

دقت در انجام فصد خون از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و سبب همین موضوع، فردی که قصد انجام آن را دارد باید به یک سری از موارد و مراقبت های مهم پیش از فصد خون توجه داشته باشد.

نکات مهم قبل از فصد خون

یکی از مهم ترین نکات مهم قبل از فصد خون این است که پیش از این که بخواهید فصد خون انجام دهید، با عوارض بعد از آن آشنا شوید تا در صورتی که با هر یک از آن ها مشکل داشتید از انجام این کار خودداری کنید. ممکن است بعضی از افراد پس از انجام فصد خون، با عوارضی همچون سرگیجه، آسیب پوستی، ضعف، احساس عجیب در معده و بی حوصلگی رو به رو شوند. البته همانطور که می دانید، این عوارض برای همه بروز نمی دهد و یا ممکن است برای شخص دیگری عوارض بیشتری نیز داشته باشد.

مراقبت های مهم قبل از فصد خون

نتیجه فصد خون نیز مانند درمان های دیگر به مراقبت های ویژه و مهم قبل و بعد از آن بستگی زیادی دارد. یکی از مراقبت های مهم قبل از فصد خون اجتناب از خوردن غذا های سرد می باشد. از غذا های سرد می توان به تخم مرغ، کیوی، کاهو، خیار و غیره اشاره داشت.

نکته بعدی برای انجام فصد خون این است که تا 24 ساعت قبل از انجام آن دچار بی خوابی، بی حوصلگی و یا پر خوابی نشده باشید زیرا در نتیجه نهایی آن تاثیر بسیار زیادی دارد.

به هیچ وجه پیش از فصد خون، حمام طولانی مدت نداشته باشید تا پس از فصد خون دچار مشکلات و عوارض نشوید.

نکته آخری که باید پیش از انجام فصد خون به آن توجه شود این است که در صورت داشتن مشکلات معده مانند اسهال و استفراغ، از انجام فصد خون تا بهبودی کامل خودداری کنید.

مزایای رعایت نکات پیش از فصد خون

در صورتی که تمام نکات پیش از فصد خون را به خوبی انجام دهید و با دکتر خود به طور کامل مشورت کنید، قطعا در نتیجه نهایی فصد خون تاثیر بسیار مثبتی را تجربه خواهید کرد. همچنین با رعایت نکات پیش از فصد خون، عوارض آن به کمترین حالت خود و یا حتی به صفر خواهد رسید. در صورتی که از این نکات پیروی نکنید نیز با نتیجه معکوس و منفی رو به رو خواهید شد و ممکن است فصد خون شما باعث بروز عوارض زیادی در بدنتان شود.

عوارض رعایت نکردن نکات پیش از فصد خون

در صورتی که بدون رعایت نکات ذکر شده اقدام به فصد خون بکنید، ممکن است تا عوارض رعایت نکردن نکات پیش از فصد خون گریبانگیر شما شود و یا حتی باعث بروز بیماری های مختلف در بدن شما شود. مخصوصا اگر دارویی مصرف کنید و در رابطه با آن با دکتر خود مشورت نکنید. از عوارض رعایت نکردن این نکات می توان به موارد زیر اشاره کرد.

سردرد 

سرگیجه

حس ضعف

بی اشتهایی

تاری دید 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *